Kutatói pályázat sikere

2017, január 10 - 09:31 Intézetünk egyik munkatársa, Dr. Takács-Miklósi Márta, egyetemi adjunktus pályázata támogatásban részesült.
A Magyar Börtönügyi Társaság tudományos kutatási tevékenység felkarolására írt ki "Naprakészen" címmel pályázatot. Örömmel jelezzük, hogy Intézetünk egyik munkatársa, Dr. Takács-Miklósi Márta, egyetemi adjunktus Dézsi Judit börtönpszichológussal közösen benyújtott, "Reintegráció – tisztek és pedagógusok a társadalom szolgálatában" című pályázata bekerült a három legjobb közé, így támogatásban részesült.
A pályázatra 35 pályaművet nyújtottak be egyéni jelöltek, társkutatók és esetenként kutatócsoportok is. A tervek a lehetséges büntetés-végrehajtási témák széles spektrumát ölelték fel. A pályázatokban a fogvatartotti reintegráció mint legnépszerűbb tárgykör mellett a büntetésvégrehajtási intézetekben használható mérőeszközök validálásán át a nyelvészeti kérdésekig számos, az egyes tudományok módszertanával megközelíthető és körüljárható kérdéskör tűnt fel.