Együttműködés és mobilitás

2017, június 28 - 08:46 Együttműködés és mobilitás Magyarország és Ukrajna oktatási világában

Együttműködési és mobilitási lehetőségekről cseréltek eszmét az Ukrán Pedagógiai Nyári Akadémia résztvevőivel a Debreceni Egyetem BTK Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet munkatársai 2017. június 28-án.

A részletes program ITT

"Csaknem tíz éves közös munka eredményeként együttműködési megállapodást kötött a Bölcsészettudományi Kar és az Ukrán Nemzeti Pedagógia Akadémia Innováció és Menedzsment Egyeteme.

Az Ukrán Nemzeti Pedagógia Akadémia Innováció és Menedzsment Egyetem Nyári Akadémiájának keretében június 28-án, szerdán közoktatási dolgozókból, tanárokból, PhD-hallgatókból álló 60 fős delegáció látogatott a Debreceni Egyetem BTK Nevelés- és Művelődéstudományi Intézetébe. A konferencián előadások hangzottak el a magyarországi és európai mobilitási lehetőségekről, a hazai és európai oktatáskutatási életbe való bekapcsolódás módjairól.

- "Az ukrán intézményekkel való együttműködés során olyan kárpát-medencei oktatási tér jöhet létre, amely segíti a közös munkát mind a képzés, mind a mobilitás, valamint a közös kutatási programok során – mondta az unideb.hu portálnak Juhász Erika, intézetünk Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszékének tanszékvezetője…" A teljes cikk az unideb.hu portálon olvasható: ITT.

A rendezvényről a Hajdú Online is megemlékezett. A HAON írása ITT olvasható.

Az együttműködési megállapodás határon túli sajtóvisszhangja ITT.

(Fotók forrása: unideb.hu)