Dorgainé Hrabéczy Anett

A 2020/2021-es tanév őszi szemeszterétől vagyok a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi intézetének esélyegyenlőségi megbízottja. Jelenleg kutatásaim és PhD tanulmányaim középpontjában is a felsőoktatás hozzáférhetősége és esélyegyenlőséget biztosító gyakorlata áll.

Esélyegyenlőségi megbízottként feladatom, hogy az intézetünkben tanuló hallgatók számára tájékoztatást és segítséget nyújtsak egyetemi tanulmányaik során az esélyegyenlőséget érintő kérdésekben. Feladatom a tájékoztatáson túl szakmai támogatást nyújtani a hozzám forduló hallgatóknak az esélyegyenlőséget biztosító lehetőségek igénybevételének folyamatában a következő területeken:

• Információnyújtás a felsőoktatásban igényelhető előnyben részesítési lehetőségekről
  • Az előnyben részesítési lehetőségek igénylésének folyamatáról
  • Szakmai támogatás az előnyben részesítési lehetőségek igénylése során
  • Információ- és segítségnyújtás a felsőoktatási felvételi során felmerülő előnyben részesítési és esélyegyenlőségi kérdésekben
  • A tanulmányok során felmerülő, esélyegyenlőséget érintő problémás kérdések kezelésében