Bemutatkozó konferencia

Bemutatkozó konferencia keretében tartotta nyitórendezvényét pénteken a Magyar Tudományos Akadémia-Debreceni Egyetem-Családok és Tanárok Kooperációja Kutatócsoport közösen a programban résztvevő partnerintézmények képviselőivel.

A Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézetének kutatócsoportja - professzor dr. Pusztai Gabriella Intézetigazgató Asszony vezetésével - 2021-ben nyerte el az MTA Közoktatás-fejlesztési Kutatási Pályázatát. 2021 szeptembere óta folyik a kutatás a "Pedagógusok szülői elköteleződést erősítő képességének fejlesztése" témakörben. A folytatásban a fejlesztésbe bevont partneriskolák is bekapcsolódnak a kutatómunkába. Ezen a konferencián nyílt először lehetőség arra, hogy intézetünk kutatói, a kutatópedagógusok és az iskolavezetők találkozzanak és véleményt cseréljenek.

A rendezvényről készült képes tudósítás az egyetem honlapján olvasható.

(A képek forrása: DE Sajtóiroda)