3D az iskolában - pályázat

A Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete, illetve a STIEFEL Magyarország Kft. pályázatot hirdet „3D az iskolában” címmel.

Mi a pályázat célja?
Olyan 3D-s nyomtatóval előállítható taneszközök, szemléltető eszközök tervezése és elkészítése, melyek alkalmazása segíti a tanulók aktivizálását, fejleszti kreativitásukat, problémamegoldó készségüket.

Kik pályázhatnak?
Bármilyen általános vagy középiskola pedagógusa és tanulója, egyénileg vagy csapatban az intézmény képviseletében. Egy intézményből több pályázat is beadható és lehetséges vegyes csapatok (pedagógusok-tanulók) összeállítása is.

Mit tartalmazzon a pályázat?
file: A tervezett eszköz(ök) nyomtatását lehetővé tevő STL fájl.
file: A létrehozott 3D modell(ek) FBX formátumban (beágyazott textúrával).
file: A pályázónak saját készítésű kép vagy ábra segítségével be kell bemutatnia a 3D-s nyomtatóval kinyomtatható eszközt és ismertetni kell a potenciális felhasználásmódját, azaz hogy milyen tantervi tematikához kapcsolódva, hogyan hasznosítható a modell. A bemutatás maximális terjedelme 6000 karakter szóközökkel.

Fontos: A szöveges, képes bemutatás kiváltható egy saját készítésű, maximum 3 perces videóval!