Megállapodás

Prof. Dr. Szilvassy Zoltán és Prof. Dr. Tonk Márton rektorok aláírták a Debreceni Egyetem és az Erdélyi Magyar Tudományegyetem közötti megállapodást a Debreceni Egyetem Neveléstudományi Doktori Programja által kezdeményezett és ennek keretében működő Székelyföldi Oktatáskutatás Modul létrehozásáról, melynek feladata, hogy  erdélyi magyar doktoranduszok készüljenek fel doktori tanulmányaikra, és végezzenek a szülőföldjük jövője szempontjából kulcsfontosságú kutatásokat debreceni és székelyföldi témavezetők közös támogatásával.

A doktori program vezetője, Prof. Dr. Pusztai Gabriella elmondta, hogy a debreceni neveléstudomány doktori képzésnek már több kiváló eredménnyel végzett doktorandusza van Székelyföldön, akikkel jól együtt tudnak működni a fiatal kutatók felkészítésében.