Kari TDK Neveléstudományi tagozat

KTDK 2022

A 2022. évi Kari Tudományos Diákköri Konferencia Neveléstudományi tagozatában két szekcióban összesen 17 előadás hangzott el.

Az első szekcióban (2022. április 20.) az írásbeli dolgozatot benyújtók szerepeltek. A versenyben

1. helyezett Csák Zsolt I. évf. pedagógia BA szakos hallgató „Az apák otthoni és iskolai szerepvállalása a gyermekük életében” c. dolgozatával; témavezetője Dr. Fényes Zsuzsanna Hajnalka;
  2. helyezett Szilágyi Beatrix III. évf. biológia-kémia szakos hallgató „Chem on! - Mi a reakciód? Saját készítésű kémia társasjáték bemutatása” c. pályamunkájával; témavezetője Kocsis Zsófia.

Különdíjban részesült Bajkó Edina I. évf. Neveléstudomány MA szakos hallgató „Az iskola és a család kapcsolatának hatása a nyelvi hátrányos helyzetű tanulók szövegértésének fejlődésében” c. kutatásával; munkáját Dr. Ceglédi Tímea segítette.

Sikeres szerepléséért részvételi oklevelet nyert Illyés Rebeka (témavezető: Dr. Engler Ágnes), Oláh Ádám József (Dr. Kovács-Nagy Klára), Rácz Cintia Klaudia (Kocsis Zsófia), valamint Solymosi Petra Emma (Dr. Engler Ágnes)

A második szekcióban (2022. április 22.) a szóbeli előadással nevezők kaptak helyet. A verseny eredménye:

1. helyezett: Biró Barbara II. évf. pedagógia BA szakos hallgató (Dr. Ceglédi Tímea):Szülői bevonódás egy magyar ajkú partiumi kisváros Stepbystep alternatív osztályaiban”;
  2. helyezett: Kosztyu Eszter III. évf. matematika-német, Szoboszlai Kristóf Géza III. évf. angol-történelem, Tanicsár Izabella III. évf. angol-történelem szakos hallgató (Csók Cintia): „Az óvodai-iskolai szociális segítők és a pedagógusok kapcsolattartásának mintázatai”;
  3. helyezett: Bíró Petra I. évf. neveléstudományi MA szakos hallgató (Prof. Dr. Pusztai Gabriella): „Szülő-pedagógus együttműködés interkulturális mezőben”;

Különdíj: Papp Hunor IV. évf. magyar-etika szak (Alter Emese): A mentor mint iránytű: - A Tanítsunk Magyarországért mentorprogram hatása az alacsony státuszú diákok jövőképére, tanulmányi aspirációikra”.

Részvételi oklevelet nyert Balogh Márk (Hrabéczy Anett), Békési Zsolt (Dr. Kovács-Nagy Klára), Horváth Annamária (Dr. Ceglédi Tímea), Paál Zoltán és Szőke Károly Márk (Csók Cintia), valamint Szalontai Márton (Godó Katalin).

Gratulálunk a Hallgatóknak és Témavezetőiknek!