Kreditmobilitással egy azerbajdzsáni egyetemen

Egy sikeres ERASMUS KA2-es projekt folytatása

- Kreditmobilitással egy azerbajdzsáni egyetemen -

A Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete sikeresen zárult projektben (PETRA, ERASMUS KA2, Promoting Excellence in Teaching and Learning in Azerbaijani Universities) vett részt 2017-2020 között.

A projekt folytatásának tekinthető az a kreditmobilitási - az Erasmus által finanszírozott - együttműködés, amely a Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszék és a Ganjai Állami Egyetem között valósul meg.

Ennek keretében 2022. május 9-13-i közötti időszakban Dr. Erdei Gábor és Dr. Herczegh Judit kreditmobilitási programban vett részt az azerbajdzsáni egyetemen, ahol előadásokat tartottak, illetve bemutatták a Debreceni Egyetemet, s külön szóltak a külföldi hallgatók által igénybe vehető DE lehetőségekről.

Oktatóinkat a Ganjai Állami Egyetem rektorhelyettese is fogadta és reményét fejezte ki az egyetemi kapcsolatok további erősítését illetően. A projekt részeként a ganjai egyetem kollégái az őszi félévben viszonozzák a kreditmobilitást.