Kutatók éjszakája 2022 - Intézetünk programjai

Segítség, egyetemista leszek!
2022. szeptember 30. 17:00 - 20:00
Főépület 57-es terem

Hogyan lehet eligazodni a különböző pályák világában? Mivel foglalkozik egy oktatáskutató és egy nevelési asszisztens? Úgy érzed, hogy lehetetlen eligazodni a rengeteg információ között? Jó lenne, ha valaki megmondaná, mit is jelent egyetemistának lenni? Milyen teendők, költségek és lehetőségek várnak rád? De ami legfontosabb, mitől olyan szuper dolog egyetemre járni? Gyere el a vetélkedőnkre, és garantáltan választ kapsz minden kérdésedre!

Kultúra és kreatív ipar – beszélgetés kreatív ipari szereplőkkel
2022. szeptember 30. 17:00 - 20:00
Főépület XV. terem

A kreatív ipar, mint fogalom és jelenség, egyre inkább kezd előtérbe kerülni, egyre többen foglalkoznak ezzel a témával, hiszen a kultúra és a gazdaság szempontjából igen fontos szerepe van.
Az utóbbi években a kulturális mellett a turisztikai és településfejlesztési terület is kiemelt figyelmet fordít erre a kérdéskörre.
A programon Debrecen Megyei Jogú Város kultúrárért felelős alpolgármesterével és kreatív ipari szereplőkkel beszélgetünk a kreatív ipar fogalmáról, jelentőségéről innovációval való kapcsolatáról, gazdaságban betöltött szerepéről.