Oktatáskutató Gyakornoki Program

Népszerű a DE tanárképzésében működő Oktatáskutató Gyakornoki Program.
A Gyakornoki program ITT érhető el.

A fiatalok pályán tartásához sok változásra lenne még szükség.
A Debreceni Egyetem oktatáskutatója szerint a felsőoktatásnak sokat kell még változnia ahhoz, hogy meg is tartsák a fiatal hallgatókat hosszabb távon a pedagóguspályán. Pusztai Gabriella a fizetésemeléseket csak részmegoldásnak tartja, szerinte az is fontos lenne, hogy mind az egyetemi képzés, mind a későbbi tanári karrierlehetőségek kielégítsék a sikerorientáltságot is.

Jelenleg jóval több ösztöndíj-lehetőség, pályázat, szakkollégium, verseny kötődik a szaktudományokhoz, mint a pedagógusképzési területhez, ilyen minőségi változtatásokat például a tanárképzésbe is be lehetne emelni. A Debreceni Egyetemen kollégáival ezért is hoztak létre egy oktatáskutató gyakornoki programot, amelynek segítségével jobban meg tudják lebegtetni hallgatóik előtt azt a nemcsak anyagi, hanem presztízsszempontokat is szolgáló lehetőséget, hogy kutatótanárokká válhatnak.