Sport és tudomány - nemzetközi konferencia

Sport és társadalmi felelősség kérdése - tudomány és gyakorlat krízisek idején témakörben nemzetközi konferencia került megrendezésre egyetemünkön október 21-22-én. A kétnapos program fő szervezője - dr. Kovács-Nagy Klára docens Asszony vezetésével - Intézetünk és az ESA Society and Sport network volt.

A konferencia mérlege: 57 sportszociológiai előadás, 12 szekció, 2 nap fantasztikus előadókkal, résztvevők 10 országból.

Néhány az érintett témák közül a COVID-járvány hatásai, a társadalmi, nemi, etnikai egyenlőtlenségek, a jóllét, az egészség, a fenntarthatóság és a sport kapcsolata, az e-sport és az okos eszközök megjelenése a sportban, a sportspecifikus és etnikai/nemzeti sajátosságok a különböző sportágakban, a média szerepe az Európa-szerte rendezett sporteseményekben stb.

Az eseményről részletesen beszámoló olvasható és további képek láthatók a Debreceni Egyetem honlapján, ITT.

Képek forrása: www.unideb.hu