Lezárult pályázat

Lezárult a Nemzeti Művelődési Intézet Közművelődési Tudományos Kutatási Program 2020 pályázatának egy éves programja. A támogatási időszak végén a kutatási programban résztvevők a Budapesti Gazdasági Egyetemen mutatták be eredményeiket. Köztük tanszékünk kutatócsoportja és hallgatói nyertesei.

A Debreceni Egyetem Művelődéstudományi Kutatócsoportja A Helyzetkép az erdélyi magyar kulturális intézményrendszerről című kutatásának eredményeiről számolt be.

A hallgatók az alábbi témákban végeztek vizsgálatokat.
Kiss Edit - Közművelődés és civilek –Közösségfejlesztés a kultúra eszközével Szolnokon - Témavezető: Dr. Márkus Edina
Oszterman Dorottya - A közművelődési intézmények szerepe az egész életre kiterjedő tanulás feltételeinek biztosításában - Témavezető: Dr. Erdei Gábor
Pető Lilla - A közművelődés hálózata -Témavezető: Dr. Juhász Erika

Az eredményekről készült tanulmányok a Kulturális Szemle 2021-es számaiban lesznek elérhetők.