"Segítség, egyetemista leszek!"

2022. szeptember 30-án, a Kutatók Éjszakája rendezvény keretein belül az érdeklődők egy játékos programon vehettek részt a Neveléstudományi Tanszék szervezésében. A „Segítség, egyetemista leszek!” programmal az volt a célunk, hogy a résztvevők egy játékos vetélkedő révén szerezzenek információkat az egyetemi életről, a hallgatók mindennapjairól, a Neveléstudományi Tanszék szakjairól valamint az egyetem által kínált ösztöndíj és szórakozási lehetőségről. Az érdeklődő középiskolások egyrészt egy QR-kódos egyetem-kvízt oldottak meg, valamint egy általunk tervezett társasjátékot is kipróbálhattak. A játék által megismerkedtek az egyetem fontos szervezeteivel, a hallgatói ösztöndíjak rendszerével és a diákmunka világával. Két gyakornokunktól, Tóth Rékától és Bodnár Dánieltől hasznos tanácsokat is kaptak az egyetemi életről. Míg a végzős pedagógia szakos hallgatóink digitális szabadulószobákkal készültek, így azok az érdeklődők is kaphattak egy kis ízelítőt a programjainkból, akik személyesen nem tudtak részt venni.

Várunk jövőre is szeretettel mindenkit a Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet által szervezett Kutatók Éjszakáján!