MTA-DE-CSATOKK Kutatócsoport Kutatótanárai

Csonka Éva

Magyar- történelem szakos középiskolai tanárként végeztem a Debreceni Egyetemen, 2009-ben, majd 2015-ben közoktatás- vezetői szakvizsgát szereztem. Jelenleg is középiskolai tanárként dolgozom, és a 2021-es tanévtől a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet doktorandusz hallgatója vagyok. Kutatási területem a középiskolai tanárok hatásának vizsgálata a végzős diákok pedagógus pályával kapcsolatos motivációira, valamint a pályaválasztásra. Vizsgálva mind az egyházi, mind a világi középiskolákat, főképpen az északkelet- magyarországi térségre fókuszálva.

Dorogi Alexandra

Végzettségem közgazdász (turizmus-vendéglátás) BA, melyet a Debreceni Egyetem 2017-ben szereztem, közgazdásztanári (vendéglátás-idegenforgalom) MA diplomámat a Budapesti Gazdasági Egyetemen 2019-ben vettem át. Tanulmányaim során TDK különdíjat nyertem 2018-ban, 2020-ban jelentkeztem a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskolájába. Jelenleg a Mátészalkai SZC Kállay Rudolf Szakképző Iskolában vagyok főállású szakmai tárgyakat oktató tanár. Kutatásom középpontjában a szakképző iskolák állnak, a tanulók rekrutációját vizsgálom az Országos kompetenciamérés eredményei alapján.

Gál Enikő

2017-ben végeztem a Nyíregyházi Egyetemen ének-zene - történelem szakos tanárként. 2018 szeptemberétől a Biharkeresztesi Általános Iskolában dolgozom, ahol mindkét szakomat tanítom, mellette pedig osztályfőnök vagyok. 2019-ben felvételt nyertem a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola Neveléstudományi Programjára, jelenleg harmadéves PhD hallgató vagyok. Kutatásom középpontjában a nemek szerinti horizontális szegregáció általános iskolában való megjelenése áll, illetve a rejtett tanterv hatásai és a nemi különbségek kivetülése az oktatásra. 

Hornyák Ágnes

Magyar nyelv és irodalom-pedagógia szakon végeztem a Debreceni Egyetemen 2004-ben. Gyakorló pedagógusként, munkaközösség-vezetőként, hallgatók mentoraként dolgozom középiskolában. Emelt és középszintű érettségiztetésben vizsgázatói és elnöki teendőket látok el mindkét szakom esetében. Felnőttképzésben oktatói és vizsgáztatói tevékenységeket folytatok. 2018-tól a Humán Tudományok Doktori Iskola hallgatója vagyok. Kutatási területem az oktatási innovációk vizsgálata, azon belül érdeklődésem fókuszában áll ezek középtávú eredményességének nyomon követése OKM adatbázisok elemzésével és feltáró interjúk elemzésével az innovációkat bejegyeztető pedagógusok körében. E témában születtek publikációim, és valósultak meg konferencia szerepléseim. Jelenleg a Debreceni Egyetemen a tanárképzésben tanítok tanárjelölteket, illetve a pedagógia szakon BA és MA hallgatókat.

Dr. Polgáriné Szilágyi Edit, kutatótanár

Német nyelvtanárként, valamint gazdasági és társadalomtudományi fordítóként végzett a Miskolci Egyetemen, ezt követően angol nyelvtanári diplomát szerzett a Debreceni Egyetemen. 2020-ban jelentkezett a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskolájába. Az újfehértói KOSZISZ Szent István Gimnázium főállású angol nyelv, valamint mozgóképkultúra és médiaismeret tanára. A kutatásának középpontjában az idegennyelvi szövegértés fejlesztése áll, a nyelvátadás során alkalmazott szövegtípusok fajtái, ezen belül is az irodalmi szövegek alkalmazásának módszere. Kutatásában a tanuló szociális hátterének, illetve az oktatási intézmény típusának az idegennyelvi szövegértés fejlődésére gyakorolt hatását is vizsgálja.

 

 

Legutóbbi frissítés: 2023. 06. 08. 13:06